Nová technológia umožňuje  využívať 36-voltové batérie aj v 18-voltovom náradí.

Jedna batéria, dve pracovné napätia – pre napájacie zdroje spoločnosti HITACHI Power Tools / HiKOKI žiadny problém.

„Unikátna technológia umožňuje využitie 36-voltových lítium-iónových akumulátorov aj pre náradie s 18V napájaním. Jednotka dokáže rozpoznať, či napája 18 alebo 36-voltové zariadenie a podľa toho automaticky nastavuje napätie. Jeden akumulátor tak možno použiť pre širšiu škálu náradia, nielen  triedy 18V,“ vysvetľuje Sales Manager pre ČR a SR Zoran Jankulovski.

Rovnaká veľkosť, bleskové dobitie, väčšia flexibilita

Multifunkčná napájacia súprava BSL36A18 Multi Volt prináša niekoľko zlepšení naraz. Pri napätí 36 voltov má nadštandardnú kapacitu 2,5 Ah (Ah) a vstupný výkon 1 080 W, pri 18 V potom 5 Ah. Rozmery a hmotnosť má pritom prakticky rovnaké ako má klasická 18-voltová batéria.

S rýchlonabíjačkou UC18YSL3 sa nový akumulátor nabije doplna len za 32 minút. Kompatibilné sú s ním však všetky typy nabíjačiek HITACHI Power Tools / HiKOKI.

„Vzhľadom k týmto vlastnostiam súprava poskytuje nielen vysoký výkon, ale aj plnú flexibilitu. V kombinácii s akumulátorovou okružnou pílou C3606DA umožňuje profesionálom pracovať aj s najnáročnejšími materiálmi,“ hovorí Zoran Jankulovski.

Výhodnosť batérie sa prejaví najmä pri vysokých úrovniach výkonu, napríklad pri používaní akumulátorovej okružnej píly C3606DA či aku skrutkovača DS36DA, horúcim novinkám portfólia HITACHI Power Tools / HiKOKI.

Dlhšia životnosť, vyššia rýchlosť, väčší výkon, špičková technológia

Na rozdiel od 18-voltového náradia stačí 36-voltovému na dosiahnutie rovnakej sily polovičný príkon. Pri nižšom prúde a s integrovaným systémom chladenia sa akumulátor zohrieva oveľa pomalšie, čo má pozitívny vplyv na jeho kapacitu i životnosť. (až 1 500 dobití bez výrazného zníženia výkonu). Tak môže dodávať plný výkon po dlhšiu dobu.

S 36 V akumulátorom zvládne okružná píla C3606DA ešte tvrdšie materiály a aku skrutkovač DS36DA bude o 20 % rýchlejší. Obe novinky sú zároveň vybavené aj výkonnými a odolnými bezuhlíkovými motormi.

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ

Batéria Multi Volt prišla na trh v máji 2018, necelého pol roka pred premenovaním značky na HiKOKI. Za novým menom stojí zmena vlastníka, ktorým sa minulý rok stal finančný investor KKR.

Nový názov HiKOKI vychádza z anglického slova high“ odkazujúce na kvalitnú technológiu a japonského slova „koki“, ktoré znamená „priemyselné stroje“.

Na rebranding sme dobre pripravení a sme presvedčení, že nám otvára mnoho príležitostí. HiKOKI znamená kvalitu, výkon a inováciu, ktoré profesionálni používatelia od našej spoločnosti očakávajú. Nič z toho sa nemení. Zachovávame si svoje znalosti i schopnosť inovovať, čerpáme z know-how svojich 6 500 zamestnancov. A stanovujeme si ambiciózne ciele: do roku 2020 chceme zvýšiť tržby z vlaňajších 1,8 na 2,7 miliardy dolárov,“ komentuje situáciu Zoran Jankulovski.

K dosiahnutiu týchto cieľov majú pomôcť práve inovatívne produkty ako akumulátory Multi Volt. „Z hľadiska kompatibility sú jedinečné a pri porovnateľnom výkone ľahšie aj menšie než konkurenčné výrobky. V svojom segmente určujú nový štandard a smer,“ uzatvára Zoran Jankulovski.