Domy na kľúč sa stávajú čoraz preferovanejšou metódou kúpy domu. Mnoho ľudí nemá čas premýšľať nad vzhľadom domu a venovať sa jednotlivým častiam výstavby. Preferujú prehľadný katalóg domov, ktorý im poskytne všetky riešenia, ktoré potrebujú. Takto sa ich sen, vlastný rodinný dom, môže stať skutočnosťou v priebehu niekoľkých mesiacov.

Medzi obľúbené riešenia zaraďujeme aj nízkoenergetické domy a pasívne domy, ktoré rokmi dokázali, že nejde len o krátkodobý trend. Nízkoenergetické domy sa vyznačujú nízkou spotrebou energií, čo je možné dosiahnuť vďaka konštrukčnému a dispozičnému riešeniu stavby. Pasívne domy sú vlastne nízkoenergetické domy, s ešte tvrdšími podmienky na úsporu energií. Sú to budovy, ktoré sú schopné v lete aj v zime dosahovať bez bežného vykurovacieho systému alebo klimatizácie príjemné teploty v miestnostiach. Dokážu tak urobiť za pomoci pasívne získaného tepla zo slnečného žiarenia, ktoré je asistované doplnkovým kúrením.

Energetická náročnosť sa stáva diskutovanou témou, ktorou sa začína zaoberať už aj Európska únia a to v podobe dotácií na využívanie alternatívnych zdrojov energií. Kombináciou alternatívnych zdrojov, ako sú slnečné kolektory, tepelné čerpadlá a stavbou energeticky nenáročného domu dokážete v dlhodobom horizonte ušetriť nemalé peniaze a zároveň sa správať zodpovedne k prírode.