Pletivo Agronet® je úplná a jedinečná novinka, ktorú vám ponúka firma Betafence®. V čom ale tkvie osobitosť tohto pletiva? A čo je to vlastne za pletivo?

Agronet® je tzv. uzlové oborové pletivo. Vlastnosti uzlového pletiva spočívajú v jeho dvojakej štruktúre. Je tvorené útkovými (zvislými) a osnovnými (vodorovnými) drôtmi. Charakteristikou tohto pletiva je najmä to, že útkové drôty sú obojstranne zatočené okolo osnovného drôtu. Ďalej sme nazvali pletivo oborovým. Takýto typ pletiva bol špeciálne vyvinutý pre potreby lesníctva, poľnohospodárstva, chovateľstva, ale dá sa využiť aj na miestach, kde je zvýšený výskyt zvery, teda pri železniciach a diaľniciach.

Zamerajme sa, ale na špecifické vlastnosti tohto pletiva:

1. Originálna vzdialenosť zvislých drôtov

Pri oborových pletivách sme zvyknutý, že vertikálne drôty sú od seba vzdialené klasických 15 cm. Avšak u pletiva Agronet® je to inak. Vertikálne drôty sú od seba celých 30 cm. Čo to ale znamená? Dajme tomu, že akýsi väčší priestor pre prírodu. Zároveň takto môžeme efektívne predchádzať niektorým neželaným zraneniam zvery. V neposlednom rade ide s ušetreným materiálom dole aj cena, čo môže mať veľmi pozitívny ohlas u zákazníkov. Keďže kvalita a bezpečnosť sa nemení.

2. Variabilná výška

Vďaka tomuto sa pletivo ľahko prispôsobí potrebám lesnej zvery. V ponuke sú tri výškové varianty – 120 cm, 160 cm a 200 cm. Výška 1,2 m je najvhodnejšia pre čiernu zver, napr. divé svine. Výška 1,6 m je odporúčaná pre srny. 2m predstavujú adekvátnu výšku pre jelene a daniele.

3. Drôty s vysokou pevnosťou v ťahu

Zároveň sú ľahké a pevné.

4. Rýchla a jednoduchá montáž

Na montáž je potrebné minimálne množstvo nástrojov. Stačí len napínač, skoby, napínací a spájací drôt. V prípade, že použijete tieto 4 zložky je montáž pre laika vcelku náročná. No firma Betafence® aj v takomto prípade ponúka ľahké riešenie. Skúste použiť namiesto zložitých spájacích drôtov jednoduché spojky Rapido®. Vďaka nim sa vaša práca stane zábavou a pletivo bude 100% vyrovnané, čím nebude strácať svoju pevnosť. Alebo využite namiesto ťahača kliešte Rapido®, ktorými bez akejkoľvek námahy napnete 100 m drôtu so silou 300 kG. Montáž sa zvyčajne realizuje uchytením na drevené stĺpy a pletivo sa na ne upína oceľovými svorkami. Ako variantu k dreveným stĺpom je však efektné použiť klasické stĺpiky Resitor®.

Dôležité je aby oplotenie, ktoré má ohradiť zver bolo dostatočne vysoké, pevné a bezpečné. My vieme zaručiť, že toto pletivo, spĺňa nie len tieto body, ale aj iné. Pozrite sa na toto pletivo a vyskúšajte, čo dokáže! ;-)

Viac informácií na plotshop@plotshop.sk alebo na bezplatnej infolinke: 0800 555 999.

Autor: DB