Po plastových oknách, dverách či parapetoch, k nám zavítali aj plastové ploty.  Aké sú ich výhody a čím sú odlišné od klasických drevených a kovových plotov? Je plastový plot ten správny plot pre vás?  Dozviete sa v článku.

 

Plast sa osvedčil pri oploteniach  už dávno, napríklad keď sa uzlové pletivo začalo vyrábať s poplastovaným povrchom. Bolo len otázkou času, kedy prídu aj prvé plastové ploty. Tieto ploty si získali obľubu predovšetkým kvôli svojej nenáročnej údržbe. Ak patríte medzi ľudí, ktorí nemajú priveľmi čas na na údržbové práce, plastový plot by mohla byť dobrá alternatíva aj pre vás. Stačí, keď ho raz za čas vystriekate vodou zo záhradnej hadice a je to vybavené. Nečaká vás už žiadne ďalšie natieranie, tak ako je to občas potrebné pri drevených či kovových plotoch a bránach.
Medzi ďalšie výhody plastových plotov patrí aj vysoká životnosť PVC dosiek, mali by vydržať až 40 rokov. Plastové PVC dosky  sú dostatočné tuhé a tvarovo stále, aby odolali poveternostným podmienkam (slnko, dážď, mráz, sneh)  a zachovali si rokmi svoj vzhľad. Nemôžu zhniť ani korodovať, nenapadnú ich cudzopasníci ani huby, neabsorbujú vlhkosť a ich farby len tak nevyblednú. PVC dosky sa dajú rezať, vŕtať a opracovávať podľa potreby. Znesú dostatočne veľké zaťaženie, a preto nepopraskajú pôsobením sily a tlaku. Montujú sa veľmi ľahko a rýchlo, ale pri montáži sa odporúča používať nekorodujúce spojovacie prvky. Vyrábajú sa v rozličných tvarových aj farebných prevedeniach, takže ľahko zapadnú do dizajnu vašej záhrady a domu.