Výhody sieťok na oknách sú známe, chránia váš dom pre vniknutím nepríjemného hmyzu alebo menších nečistôt z ovzdušia. Ak ste si ich nenamontovali pri výmene okien, nezúfajte. Môžete si ich zaobstarať kedykoľvek a montáž zvládnete pri troche šikovnosti aj sami.

 

Na trhu zoženiete viac druhov sieťok na okná, ktoré majú rozličný profil a iný spôsob ukotvenia. Najkvalitnejšie sú sieťky v ráme z robustnejšieho hliníkového profilu, ktoré sa upevnia na rám okna so zaklápacími zámkami. Pevné profily umožnia bez pomocných úchytiek prekryť rámy aj veľkých rozmerov. Pod tieto profily je možné namontovať aj rolety, pretože presahujú šírku okenného rámu len pár milimetrov. Sú vhodné pre všetky veľkosti, materiály a typy okien, vrátane plastových okien.

 

Ďalší typ sieťky je z hliníkového profilu s rohovými spojkami. Namiesto zaklápacích zámok sa na ukotvenie používajú rohové spojky (hliníkové, plastové), ktoré umožnia priskrutkovanie rámu sieťky k oknu. Tieto profily sú skôr vhodné pre drevené či drevohliníkové okná, do ktorých je možné zaskrutkovať skrutky. Nevýhodou týchto profilov môže byť skutočnosť, že rám sieťky presahuje profil okna rámu, a preto sa nedajú používať rolety.  
Najlacnejšie alternatívy profilov sú z lisovaných hliníkových profilov upevňovaných pomocou kovových príchytiek v rohoch. Vyššia štíhlosť týchto profilov si bude vyžadovať aj prídavné priečne profily pri oknách väčších rozmerov. Tento typ sa preto odporúča len na menšie okná. Dodatočné priečne profily na okne nepôsobia veľmi esteticky, taktiež sieťky nie je možné použiť zároveň s roletami.