Obklopuje nás množstvo mýtov a neprávd a častokrát si ani len neuvedomujeme ich prítomnosť. Nie raz sa mnoho ľudí vystrašené pýta, čomu sa ešte veriť dá. Vrece s nepravdami sa roztrhlo aj pri technologických témach.

Viete napríklad, či môžete veriť neoriginálnej nabíjačke?

Rôzne zvesti o vybuchujúcich telefónoch a zdevastovaných rukách s celoživotnými následkami snáď už počul každý. Skutočnosť, že neznačkové nabíjačky nám zničia telefón však nie je pravdou. Nielenže nám telefón nijakým spôsobom nezničia, ale ho dokonca aj celkom schopne nabijú. Kto by to bol o nabíjačke na telefón povedal že?

Z výskumných testovaní vyplýva, že najhoršie v teste s nabíjačkami obstáli napodobeniny originálnych nabíjačiek, pričom obyčajné neznačkové nabíjačky si počínali veľmi dobre.

 

Keď nabudúce uveríte nejakej zaručene overenej zvesti, skúste sa najskôr presvedčiť, či sa skutočne jedná o potvrdený fakt, overiteľný z viacerých dôveryhodných zdrojov, alebo len o kačicu začínajúceho žurnalistu, ktorému došli témy. Nabudúce si povieme, ako sú na tom akumulátory, baterky, či batérie do fotoaparátu.