Pri rôznych stavebných prácach alebo iných prácach na farme sú v dnešnej dobe poľnohospodárske stroje významným pomocníkom.

Napríklad taký rýpadlo-nakladač, ktorý je kombináciou bagra s rýpadlom a nakladača, je veľmi univerzálny stroj, ktorý zvládne viacero stavebných činností. Tým výrazne zvyšuje efektivitu práce, oproti stavu keby taký stroj na stavbe nebol, a museli by tieto činnosti vykonávať stavební robotníci.

Keď už sa takýto stroj využíva, treba myslieť aj na náhradné diely a vykonávať pravidelnú údržbu. Originálne náhradné diely sa dajú kúpiť aj online na stránke www.zeppelin.sk a je vhodné ich mať nakúpené, aby bola možnosť okamžitej opravy, nestalo sa že stroj bude stáť kvôli poruche.

V prípade že sa vykonávajú stavebné práce na mieste kde nie je dostupná elektrina, ale je nevyhnutná pre práce, je riešením elektrocentrála. Ide o zariadenie ktoré generuje elektrickú energiu. Používa sa tiež ako záložný zdroj v odvetviach ako sú nemocnice, dátové centrá či nákupné strediská, kde by výpadok prúdu mohol spôsobiť škody.