Ak chcete schudnúť, tak prvá vec, ktorú musíte urobiť je úprava stravy. V praxi to znamená, že zo svojho jedálnička budete musieť vynechať niektoré druhy potravín. To však ale neznamená, že budete musieť zo svojho jedálneho lístku vylúčiť všetky typy potravín, ktoré obľubujete . Tie, ktoré nesmiete konzumovať, vám prezradíme v dnešnom článku.

Základom chudnutia je hlavne nehladovať. Ak nechcete hladovať, musíte zvoliť potraviny s nízkym glykemickým indexom. Potraviny s týmto nízkym indexom vás totižto zasýtia na dlhšiu dobu a pritom vám udržujú stabilnú hodnotu cukru v krvi.

Potraviny, ktoré majú nízky glykemický index

  • Ak chcete zasýtiť svoj žalúdok na dlhšiu dobu a pritom nestratiť stabilnú hodnotu cukru v krvi určite začnite konzumovať zeleninu. Odporúčaná dávka hocijakej zeleniny na deň je 500g. Vic informácií o vhodnej zelenine, receptoch nájdete na stránkach www.mojadieta.sk.

 

Ďalšia potravina, ktorá vám pomôže zredukovať vašu hmotnosť je mäso. Nie však hocijaké. Mäsko nemôže byť príliš mastné, preto ho odporúčame pripravovať na prírodno.

 

Čo by ste konzumovať rozhodne nemali

  • Ako sme už napísali, základom chudnutia je konzumovať zdravé potraviny a vyhýbať sa tým nezdravým. Aké to sú? V prvom rade by ste mali zo svojho života absolútne vylúčiť všetky vyprážané jedlá, hranolky, predvarenú ryžu, sladké pečivo a najmä sladené nápoje, ktoré v sebe obsahujú až kritickú hladinu cukru.

Chudnutie je behom na dlhú trať. Ak sa vám však podarí upraviť jedálniček podľa svojho gusta, tak ste uskutočnili veľmi dôležitý krok k svojej vysnívanej postave.