Predlžovanie vlasov je dnes takmer také bežné ako používanie make-upu. Mnoho ich majiteliek však stále odchádza z kaderníckeho štúdia bez informácie ako si predĺžené vlasy správne ošetrovať. Zhrnuli sme preto pre vás niekoľko najzákladnejších pravidiel ako sa o svoju novú pýchu starať.

#1 Pred každým umývaním si vlasy opatrne rozčešte špeciálnou kefou na predĺžené vlasy. Postupujte zdola hore (od končekov ku korienkom), pričom jednou rukou vždy pridržiavajte spoje. Odporúča sa rozčesať vlasy aspoň dvakrát za deň. Nikdy netrápte vlasy česaním keď sú mokré.

#2 Vlasy si vždy umývajte len v záklone, aby ste si neporušili spoje a vlasy sa zbytočne nezamotali.

#3 Pravidelne používajte masky a kondicionéry. Dodáte tak vlasom potrebnú výživu a prirodzený lesk. Aplikujte ich však len na dĺžku vlasov, nikdy nie ku korienkom. #4 Ak to nie je nevyhnutné, nesušte vlasy fénom. Keď ich potrebujete rýchlo vysušiť, nastavte fén na studený vzduch, resp. čo najnižšiu teplotu. Najvhodnejšie je nechať ich prirodzene uschnúť, prípadne z nich len jemne vysať vodu pomocou uteráka.

#5 Kozmetická starostlivosť o predĺžené vlasy by mala mať prívlastok „špeciálna“. Používajte prípravky navrhnuté zvlášť pre predĺžené vlasy. Vybrať si môžete aj z bohatej ponuky produktov značky Seamless1. Vďaka výťažkom z ovocia, ktoré pracujú vo vnútornej štruktúre vlasov, dodajú aj tým vašim dostatočnú výživu a zachovajú ich životnosť. Výhodou profesionálnej kozmetiky je aj to, že je jemná a nepoškodzuje pásku využívanú pri metóde tape hair. Výrobky zároveň dodávajú objem vašim prirodzeným vlasom.

Tip pre krásu na záver: Všetci odborníci sa zhodujú na tom, že to najpraktickejšie čo môžete pre svoje vlasy každý večer urobiť je, že ich pred spaním zapletiete do vrkoča alebo zopnete voľnejšou gumičkou. Najväčšia nočná mora majiteliek predĺžených vlasov totiž často prichádza až ráno po zobudení. Sú ňou nepekne zamotané vlasy.Tiež nikdy nechoďte spať s mokrými vlasmi. Zabránite tak ich lámaniu.