Aj keď mnoho slovákov nakupujú pre svoje deti  oblečenie najmä od značiek zahraničnýh výrobcov, ktorých kvalita nie vždy odpovedá cene. -Mnoho značkových výrobcov vyrába svoje oblečenie v Číne alebo iných áziských krajinách a na výrobu oblečenie mnoho krát použivajú nebezpečne farbiva, ktoré spôsobujú deťom kožné problémy (alergie, exémy a iné vyrážky).

 

Na Slovensku máme aj množstvo slovenských výrobcov detské oblečenia, ktorý tým že vyrábajú svoje oblečenie v Európskej úniji tak musia spĺňať prísne európske kvalitatývne normy a tým pádom oblečenie je vysoko kvalitné a bezpečné pre zdravie vášho dieťatka.

 

Prečo nakupuje množstvo slovákov lacné oblečenie od áziskych výrobcov?

Na Slovensku oproti západnej Európe máme pomerne nízke platy a mnoho mamičiek aby ušetrili peniaze v rodinnom rozpočte tak nakupujú lacnejšie oblečenie od áziskych výrobcov ale si neuvedomujú, že okrem nižšej kvality toto oblečenie vyrobenéé v Azii  ohrozuje zdravie ich malej ratolesti. V konečnom dôsledku ušetrené peniaze na tomto oblečení minú za liečbu týchto kožných ochorení.

Oblečenie pre bábätká

Oblečenie pre bábätka, ktoré sa dotýka priamo detskej pokožky ako body, dupačky, poldupačky a overal by malo byť vyrobené zo 100% bavlny. Dieťatko sa počas dňa v kočíku spotí a bavlna pekne absorbuje tento pot, prímesy elastanu v kojeneckom oblečení spôsobí, že dieťatku sa bude pokožka zaparovať a môže mať z toho vyrážky.