Prvé lekárničky sa ocitli v domácnostiach v 20. rokoch minulého  storočia. Po tom čo sa novinka osvedčila v španielsko – americkej vojne ju  začali  využívať aj domáce gazdinky pri drobných nehodách pri varení. Plechové kazety so zdravotníckou výbavou boli praktickým a zároveň i vkusným interiérovým doplnkom.

 

SK - Work office - digital LR

Históriou lekárničky sa inšpiroval tradičný výrobca zdravotníckeho materiálu HARTMANN-RICO a uviedol na trh jej limitovanú edíciu v štýle retro. Plechová kazeta je inšpirovaná obrázkami takzvaných pin-up dievčat, ktoré boli typické pre dvadsiate roky.

Pod vekom histórie sa skrývajú najmodernejšie prostriedky pre domáce ošetrenie drobných poranení. Súčasťou je i teplomer Thermoval štandard pre rýchle a jednoduché meranie teploty, fixačná náplasť z fólie Omnifilm, na ktorú nie sú potrebné nožnice, superelastické fixačné hydrofilné ovínadlo a sterilný gázový štvorec Sterilux.

Dostatok voľného priestoru umožňuje doplniť ju o lieky a materiál individuálnej potreby a mať všetko pre ošetrenie a poskytovanie prvej pomoci na jednom mieste.

Tipy na doplnenie lekárničky

Vybavenie Domácej lekárničky RETRO môžete rozšíriť podľa životného štýlu vašej domácnosti. Doplniť môžete napríklad vodeodolnú náplasť Cosmopor Waterproof na ochranu drobných poranení pred infekciou z vody či ramenný tlakomer Tensoval duo control pre jednoduché a presné meranie, prípadne ďalšie výrobky zo širokej ponuky Hartmann-Rico.

Nezabúdajte, že obsah domácej lekárničky je potrebné raz ročne prekontrolovať a pomôcky s uplynulou dobou použiteľnosti vymeniť za nové.

Limitovaná edícia retro lekárničiek je  k dispozícii v lekárňach za odporúčanú cenu 14,7o eur.