Počuli ste už pojem funkčné prádlo? Určite áno. Ale viete, čo presne to znamená ?

Dnes je v obchodoch týmto pojmom označované takmer každé tričko, či spodné prádlo. Prečo nie. Veď aj obyčajné tričká získajú s nádychom slova „funkčné“ svoj pôvab a hlavne zdvihnú jeho cenu. Skutočne funkčné prádlo by však malo spĺňať určité parametre, ktoré sa doňho nedajú vložiť púhym označením „funkčné“.

Značka Nanosilver® je od svojho vzniku (2004) zameraná na ponuku skutočne funkčných výrobkov.

Pozrime sa spolu, aké funkcie má funkčné prádlo Nanosilver® :
1. antibakteriálna = obsahuje nanočastice striebra, ktoré sú pevne uchytené vo vlákne a napomáhajú likvidovať baktérie. Vďaka pevnému uchytenie sa z oblečenia praním nevymývajú a táto funkcia pôsobí po celu dobu životnosti produktu. (vždy si overte, či prádlo, ktoré kupujete ako funkčné prádlo so striebrom nie je v striebre iba namáčané. V takom prípade totiž po niekoľkých vypraniach stráca svoju „funkčnosť“)
2. hygienická = striebro znižuje množstvo baktérií, ktoré sa normálne množia v pote, eliminuje zápach z potu a oblečenie po vyschnutí nezapácha tak, ako bežné prádlo.
3. zdravotná = molekuly striebra pôsobia ako prevencia proti mykózam a plesniam. Je preukázané, že striebro je účinné proti plesniam a širokej škále baktérií (napr.: Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Chlamidiatrachomatis, Candida albicans) a ďalších iných patogénov. ( táto funkcia účinne rieši problémy s vaginálnou mykózou, plesňami na nohách či ekzémami)
4. odvádza vlhkosť (táto vlastnosť sa často nahrádza pojmom funkčné) = štruktúra vlákien a úpletu umožňuje odvod vlhkosti od tela a udržuje ho v komforte aj počas náročných aktivít.
5. hrejivá = materiál kolekcie HIMALÁJE dokáže udržať telesnú teplotu i pri extrémnych mrazoch, čo dokázal pri teste počas výstupu na šiestu najvyššiu horu sveta Cho Oyu v Himalájach alebo vo výške nad 7 tisíc m.n. m v pohorí Pamír.
6. chladivá = materiál DAKAR dokáže odvádzať telesnú teplotu a v porovnaní s vonkajším okolím pôsobí chladivým dojmom. Aj tento materiál má za sebou niekoľko testov na Dakare, v Etiópii či Austrálii.
7. šetrná = vďaka nízkej gramáži výrobkov šetrí miesto a sily svojich nositeľov
8. úsporná = vďaka hygienickej funkcii je frekvencia prania nižšia, čím šetrí financie vynaložené na energiu a pracie prostriedky
9. ochranná = vďaka vlastnostiam polyesterového materiálu má schopnosť zadržiavať UV žiarenie
10. praktická = veľmi rýchlo schne, nemusí sa žehliť a možno ho sušiť v sušičke
11. dizajnová = strihy a dizajn sa neustále vyvíja, aby sa nositelia cítili nielen komfortne a pohodlne, ale aj pekne

Ak Vás tieto informácie zaujali a chcete si prečítať oveľa viac o funkčnosti a využiteľnosti prádla Nanosilver®, navštívte našu stránku.