Na boľavý chrbát pomôže korenie

Máte bolesti chrbta? Na boľavý chrbát pomôže korenie. Chili papričky, čierne korenie či levanduľa. Uplatnia sa nielen v gastronómii, ale aj v receptoch na boľavé kríže. Chili z nich pomôže najlepšie zmierniť bolesť pri nepríjemnom seknutí. Čierne korenie zahreje, levanduľa uvoľní.

Na boľavý chrbát pomôže korenie - Cosmos relaxačná a hrejivá náplasť

Nechránený chrbát pred chladom, pobyt v prievane či prudký pohyb má často za následok nepríjemné seknutie v krížoch. Osvedčeným receptom na stuhnuté svalstvo je suché teplo, preto sa pri prvom nápore bolesti okrem analgetík odporúčajú i hrejivé náplaste.

Možno budete prekvapení, že hrejivé náplaste vďačia za svoje teplo ingredienciám, ktoré poznáme skôr z kuchyne. Iste však máte skúsenosť s kapsaicínom. Je to látka, ktorej chili papričky vďačia za svoju povestnú ostrosť.

Kapsaicín však pocit pálenia nevyvoláva len na jazyku. Na pokožke dokáže stimulovať teplotu nad 37°C, preto ho obsahujú aj niektoré hrejivé náplaste. Vytvorené teplo prináša postihnutému miestu uvoľnenie a rýchlu úľavu.

Podľa množstva obsiahnutej látky sa môže na postihnutú oblasť chrbtice aplikovať silnejšia alebo miernejšia náplasť, teda napríklad Cosmos hrejivá náplasť s kapsaicínom – klasická alebo jemná. Majú rôznu úroveň hrejivosti a tiež iný priebeh pôsobenia v čase.

Hrejivý efekt, ale menej intenzívny, má i ďalšie korenie – čierne. Preto tým, ktorí chcú len mierne prehriatie boľavých miest postačí Cosmos relaxačná a hrejivá náplasť. Obsahuje aj levanduľu pre uvoľnenie.

Takéto náplaste môžete mať na pokožke až 8 hodín a možno ich strihať na požadovaný rozmer. Na jedno miesto možno nalepiť až tri náplaste denne v priebehu jedného týždňa. Ďalšiu aplikáciu na rovnaké miesto sa odporúča opakovať po 7 až 14-dennej prestávke. Náplaste Cosmos dobre držia a vďaka hypoalergénnemu lepidlu sú šetrné k pokožke.

Cosmos relaxačná a hrejivá náplasť