Zdolávanie prvých preliezok, testovanie hojdačky či  šmykľavky sa nie vždy zaobíde bez odraných nohavíc či kolena. Na rýchlejšie hojenie odrenín použite vhodnú náplasť. Ideálne takú, ktorá miesto nielen ochráni ale aj odpúta pozornosť a zlepší deťom náladu.

Detská náplasť Cosmos  s veselými obrázkami Krtka a jeho priateľov je určená pre boliestky najmenších. Je priedušná a šetrná k citlivej pokožke. Na ranu sa nelepí a dobre drží.

 

V jednom balení je 16 náplastí v troch veľkostiach. Na výber sú pestré kombinácie farieb s postavičkami z obľúbenej rozprávky. Dostupné sú v lekárňach a drogériách za cenu 2,30 eur s DPH.


 

Postavičku krtka vymyslel český animátor Zdeněk Miler v roku 1954, údajne po tom, čo zakopol o krtinec. Krtko je jedným z mála zvieratiek, ktoré nepoužil vo svojich filmoch Walt Disney, preto bola táto postava v svojej dobe originálna. Prvý diel vznikol v roku 1957 a postupne pribúdali ďalšie, až do celkového poču 49 dielov. Postava temer nerozpráva, používa len zopár slov, prevažne citoslovcia, ktoré pre prvé diely nadabovali Milerove dcéry. Jeho vnučka sa rozhodla v diele pokračovať a v roku 2014 uzavrela zmluvu s čínskou televíziou CCTV o nakrútení ďalších dielov.