Špeciálny gél – zdravotnícky obklad ktorý drží chlad

Proti modrine či bolestiam zubov bojovali naše mamy s hráškom z mrazničky. Jeho schopnosť prispôsobiť sa krivkám tela aj v mrazenom stave dnes imituje špeciálny gél – zdravotnícky obklad, ktorý drží chlad a zostáva ohybný aj v mraze.

Na rýchle zbohom opuchom, pomliaždeninám, tenisovému lakťu či migrénam nájdete dnes v lekárni už špeciálny gelový vankúš Cosmos. Vankúšik stačí dať na dve hodiny do mrazničky a chladivý obklad je na svete. Nebude z neho studená tehla, vďaka gelovej náplni vankúšik zostáva pružný aj pri teplote -18 °C, aby sa dokázal dobre prispôsobiť krivkám tela. V mrazničke ho môžu mať aj nešportové typy . Pohotovo poslúži na zastavenie krvácania z nosa, zmiernenie bolesti pri bodnutí hmyzu, pri horúčke, drobnej popálenine či bolestiach zubov.

Okrem chladenia dokáže gelový vankúšik aj spoľahlivo zahrievať. Uľaví od bolesti chrbta, svalov, reumatických bolestí či celkového napätia. Zohriať sa dá vložením do horúcej vody (max. 80 °C) na 5 minút alebo v mikrovlnnej rúre po dobu jednej minúty pri výkone 500 W. Aby vankúšik na koži nepálil, vkladá sa do textilného návleku.

Gelové vankúšiky možno kúpiť v lekárňach. Viac informácií nájdete na stránke www.hartmann.sk