Venušine guličky sú erotická pomôcka určená ženám, ktorá sa tiež označuje ako „vaginálne guličky“.
Už podľa názvu sa jedná o teleso tvaru gule resp. o dve guličky veľkosti o priemere 2,5-3,5 cm. V každej z nich je dutina a v nej je vložená menšia gulička z ťažšieho materiálu. Pri pohybe sa malá gulička vnútri rozhúpe a svoju energiu potom odovzdáva späť vonkajšiemu obalu. To vytvára „nové“ pohyby vo vnútri vagíny a vzniká samovoľná stimulácie. Čím sú pohyby tela aktívnejší, tým sa stimulácia zvýši. Najlacnejšie venušine guličky sú spojené kratším tkaným povrázkom a pokračujú dlhšom povrázkom tvoriacim očko, toto slúži na zachytenie guličiek vložených do vagíny. Ich vonkajším obalom je prostý plast. Drahšie modely sú vyrábané zo silikónu vrátane prepojovacej spojky. Ich výhodou je vyššia hygiena a nižšia hlučnosť. Najdrahšie typy venušinich guličiek sú vyrábané z medicínsky čistých silikónových zmesí a je možné ich vyvariť. Existujú tiež elektro-vibračné modely, ktoré poznáme pod názvom vibračné vajíčka.

Jednou z ciest použitia je opakované vsúvanie a vysúvanie z a do pošvy, ďalším napríklad zavedenie do pošvy s následným vložením penisu a začatím bežného pohlavného styku.

Málo známe sú významné vedľajšie účinky tejto erotické pomôcky, známe už od 50. rokov 20. storočia. Jednalo sa o tzv „Rumba gule“ – väčšinou čisto vyhladený kamienky alebo drevená telieska z ťažších drevín. Vložením do vagíny dochádza k samovoľnému sťahovania panvových svalov a precvičovanie panvového dna – známe ako Kegelove cviky. Pre toto cvičenie je vhodné voliť venušine guličky menších rozmerov a vyššej váhy.

Venušine guličky nie sú len erotické pomôcky, ale sú tiež pomôckou zdravotné, slúži ako prevencia inkontinencie. Touto chorobou obvykle trpia ženy po pôrode, kedy je oslabené panvové dno.

Tieto skvelé erotické pomôcky pre ženy ponúka veľa obchodov, no veľký výber, dobré ceny a rýchle diskrétne dodanie ponúka sex shop Crazy.