Všimli ste si niekedy počas letnej dovolenky žiarivé zuby Egypťanov či Tunisanov? Už sa nemusíte zamýšľať nad tým, čo by za tým mohlo byť. Prišli sme na to za vás. Reč je o miswaku, tradičnej a zázračnej prírodnej kefke na čistenie a bielenie zubov. Už tisíce rokov patrí do hygienickej výbavy rôznych národov po celom svete. Biele zuby domorodých obyvateľov horúcich krajín hovoria za všetko. Ale len miswak z jedinej dreviny na svete má potrebnú výbavu na kompletnú starostlivosť o zuby, ďasná a celú ústnu dutinu.

Je to Salvadora persica, rastúca na okrajoch púští na Blízkom a Strednom východe, Ázii a Afrike. Patrí medzi stálozelené, sukulentné rastliny, je to ker, ktorý má pre obyvateľov púštnych oblastí, ktorí ho pestujú, mnohoraké využitie. Zužitkuje sa z neho drevo, listy na kŕmenie kôz či tiav, olej zo semien, chutné sú bobuľovité plody, ktoré sa tiež sušia. Pravým pokladom sú však korene, ktoré sa sekajú, čistia a po olúpaní kúska kôry z jedného konca používajú vďaka vnútorným vláknam ako praktická zubná kefka.

Prečo by sme sa mali vracať v dnešnej technickej dobe o stáročia nazad? Z jednoduchého dôvodu – tento púštny ker v sebe skrýva odpovede na diagnózy, ako sú paradentóza, zubný povlak, zubný kaz, zápaly ďasien či nepekné sfarbenie zubnej skloviny.

Stačí niekoľkokrát denne (minimálne však ráno a večer) použiť Organic Miswak Stick hoci aj ako doplnok vašej rutinnej zubnej hygieny. Požuvať štetiny, premasírovať ďasná, vyleštiť plôšky zubov a tiež vyčistiť jazyk. Z čerstvého miswaku sa uvoľňujú účinné látky, ako napríklad pre zubnú hygienu nepostrádateľné fluoridy, chloridy, remineralizujúci vápnik, regenerujúci vitamín C, antioxidačné polyfenoly, sťahujúci tanín, salvadorín, proti vírusom, baktériám a plesiam síra, beta sitosterol a salvadourea  a na odstránenie škvŕn zo zubov je tu prírodný kremík a sóda bikarbóna. Najmä fajčiari, kávičkári a milovníci čaju a vína budú príjemne prekvapení. Ak dávate prednosť prírode pred peroxidovým bielením – je to pre vás to pravé! Tradícia, tisícročné skúsenosti a príroda málokedy sklamú.