Na čo je dobrý peelingový krém? Jeho hlavnou funkciou je zbaviť pleť odumretých čiastočiek, tým ju vyčistiť, vypnúť a rozžiariť. Niektoré ženy sú však zásadne proti používaniu podobných vyhladzujúcich výrobkov. Napríklad taká Janka z Trnavy tvrdí: “Skúšala som už niekoľko produktov z drogérie, dokonca som sa pokúšala vyrobiť si peelingovú masku svojpomocne, no vždy sa mi zdalo, že prípravok nebol k mojej pleti dostatočne šetrný.” Janka má citlivú pokožku, ktorá negatívne reaguje skoro na každý bežný krém, čistiace mlieko či dekoratívnu kozmetiku.

Dámam s dehydratovanou pleťou odporúčame siahnuť po hypoalergénnom peelingovom kréme z lekárne. Rada produktov Hydrabio od Biodermy obsahuje patentovaný biologický komplex Aquagenium, ktorý je vyvinutý tak, aby si pleť dokázala udržať svoju prirodzenú vlahu v hlbších vrstvách aj na povrchu. Pokožka tváre, ktorá je v harmónii, je odolná voči tvorbe čiernych bodiek a pôsobí hebko na dotyk.

Ako peelingový krém Hydrabio používať? Najprv dbajte na čistenie pleti, peeling sa smie nanášať len na čistú pokožku. Potom si tvár jemne navlhčite a krúživými pohybmi krém aplikujte po dobu 1-3 minút. Nakoniec tvár dôkladne opláchnite, osušte a postup opakujte najneskôr o týždeň. Peelingový krém je citlivý k vašej pokožke, nie však k očiam. Vyhnite sa preto kontaktu s očným okolím!