Najkrajšie zákutia Islandu

Na Islande nájdete aktívne sopky, územia, lávové polia, striekajúce gejzíry i najväčšie európske ľadovce. A mohutné vodopády, pred ktorými stojíte a máte pocit, že ste len malý mravec. Poloha blízko severného polárneho kruhu spôsobuje, že v lete tam takmer nepoznajú tmu. Polárna noc zas trvá pol roka.

  1. Vatnajökull Národný park 

Patrí do pamiatok UNESCO. Národný park, ktorý je tvorený najmä ľadovcom, je obklopený sopečnou krajinou. Tento park tvorí 14% plochy Islandu. Slovo „vatna“ znamená voda, a „jokull“ znamená ľadovec. Vďaka svojej mohutnosti, je tento ľadovec najväčší v Európe. Tento ľadovec je dokonca vidno aj z vesmírnych družíc. Pod týmto ľadovcom sa skrýva najaktívnejšia vulkanická sopka Grímsvötn.

 

  1. Východné fjordy

Toto miesto je jedno z najmenej zaľudnených na Islande. Tieto fjordy sú vlastne 14 kilometrov dlhé útesy, ktoré zbudujú pocit, ako keby stojíte na konci sveta. Od mája do Augusta tu môžete pozorovať rôzne druhy vtákov, najmä Mníšnika. keď už sme pri tých fjordoch, kúsok od nich sa nachádza malý ostrovček Vigur, na ktorý sa dostanete loďkou za hodinu a pól. na tomto ostrove dokážete prejsť z jedného konca na druhý v priebehu pár chvíľ a to je skutočne na tom to najčarovanejšie.

 

  1. „Tajná“ lagúna Golden Circle

Chcete si užiť horúcu vodu, kde vás nebude nikto obťažovať ako napríklad v Modrej lagúne? Toto je cesta! Táto lagúna je nedotknutá už najmenej 100 rokov, jediné zmeny, ktoré sa vykonali sú, že zaviedli kabínky na prezliekanie, lavičky a menší bufet s občerstvením.

Tipy na skincare od www.lovinlivin.eu