Chystáte s vašou polovičkou vysnívanú svadbu a chcete, aby prebehlo všetko „hladko“ a dokonale? Svadba bohužiaľ nie je len o romantike, ale vyžaduje si aj množstvo tvrdej práce. V prvom rade by ste sa mali zamerať na výber ideálneho miesta, svadobnú hostinu či hudbu. Mali by ste myslieť na každý jeden detail, aby sa nič nepokazilo.

V dnešnej dobe sa mnoho párov zveruje do rúk profesionálov a svadobných agentúr a uľahčuje si tým množstvo času a starostí. Či sa už obrátite na agentúru, alebo si svadbu zabezpečíte sami, je dôležité si napísať všetky potrebné informácie.
Zapíšte si všetky potrebné informácie ohľadom svadby na papier a postupne si odškrtávajte tie položky, ktoré sú nakúpené, resp. vybavené. Jednoduché a praktické, však? Zoznam hostí a predbežná kalkulácia sú však dva najdôležitejšie aspekty, ktoré by ste si mali určiť už na samom začiatku plánovania. Pýtate sa prečo? Je nevyhnutné vedieť, koľko jedla a pitia bude treba zabezpečiť, čo zistíte jedine vďaka určenia presného počtu hostí. Následne je treba vytvoriť maximálny možný rozpočet, na základe ktorého sa budú odvíjať i ostatné položky.
Francúzske vína so svadobnou etiketou
Zamerajme sa teraz však na pitie. Na základe zoznamu hostí je potrebné poznačiť si, koľko ľudí bude piť tvrdý alkohol, víno, pivo či minerálku. Na svadobnú hostinu sa hodia skôr vína s objemom 0,75 litra, pričom na jedného hosťa treba rátať aspoň s 1,5 fľašou. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť či bude lepšie biele alebo červené víno, väčšina ľudí uprednostňuje skôr biele, čiže je lepšie vziať napríklad 70% bieleho vína a 30% červeného vína, no rozhodnutie je pochopiteľne na vás. Červené víno je o niečo „ťažšie“ na žalúdok, a preto skôr hostia siahnu po lahodnom bielom. Momentálne sú obľúbené francúzske vína, ktoré si svojou rozmanitou chuťou získalo množstvo priaznivcov, tak preto sa nebojte vyskúšať i niečo nové. Pokiaľ chcete vyhovieť požiadavkám naozaj všetkých vašich hostí, vyskúšajte objednať i ružové víno, ktoré je novinkou na trhu. Je to niečo medzi červeným a bielym vínom, čiže by sa dalo povedať, že je akousi „zlatou strednou cestou“.
Svadobná etiketa podľa vášho návrhu
Čo by to však boli vína bez svadobných etikiet? Svadobná etiketa (podľa predpripraveného alebo vášho vlastného návrhu) sa uvedie na fľašu vína, pričom originálne etikety francúzskeho vína neodstraňujeme, ale na fľašu uvedieme vašu svadobnú etiketu k tej pôvodnej. Ide o originálny nápad, keďže množstvo ľudí sa zaujíma o zloženie, resp. ostatné informácie o víne, nuž niektoré firmy ich odstránia a prelepia svadobnou etiketou. Treba dodať, že vo väčšine prípadov nemajú tieto vína ani dlhú trvanlivosť, a to je škoda, keďže sa môžu podarovať i ako výslužka, čiže spomienkový predmet na svadbu. Pokiaľ aj vy túžite po výborných svadobných vínach a originálnej etikete, neváhajte kontaktovať e-shop – ­www.francuzske­vina.sk­ a vychutnajte si svadbu snov!